Koncert The Continentals

 

Zespół The Continentals to grupa entuzjastycznych i pełnych energii ludzi, którzy z wielką pasją śpiewają o tym, co jest najważniejsze w życiu.

Słowo “relacje” może być słowem roku 2014. Indywidualizm dzisiejszego świata nie odpowiada na podstawową ludzką potrzebę, jaką są głębokie więzi.

The Continentals przedstawią nam swój nowy program Re:Connection, który mówi o znaczeniu relacji w życiu człowieka.

Każdy kto ich usłyszy, natychmiast zrozumie przekaz płynący z współczesnych aranżacji piosenek i fantastycznej choreografii. The Continentals opowiedzą nam o tym,  jak wielkie znaczenie ma dla nich osobista relacja z Bogiem i innymi ludźmi. Ich koncerty to wspaniały show pełen muzyki, tańca i gry świateł. To doświadczenie, które może zmienić twoje życie!

Kiedy: 24.10.2014 r.
Gdzie: Chojnicki Dom Kultury, ul. Swarożyca 1
Start: godz. 16.00
WSTĘP WOLNY!

Mariusz Bartkowski

Po konferencji kobiet

W dniach 3-5. 10. 2014 odbyła się Jubileuszowa Ogólnopolska Konferencja Kobiet w Warszawie Radości. Z 25 zborów przyjechało130 uczestniczek. Wersetem przewodnim były słowa Pawła skierowanie do Tymoteusza: „Ty trwaj w tym, czego się nauczyłeś i o czym jesteś przekonany, wiedząc, od kogo się tego nauczyłeś”

Był to czas prawdziwej wspólnoty. Już w piątkowy wieczór po słowie zachęty wygłoszonym przez Rektora WBST Gustawa Cieślara, mogłyśmy posłuchać Ewę Gutkowską w wykładzie inauguracyjnym na temat wdzięczności za pomoc w podejmowaniu wyzwań w służbie kobiecej. Po kolacji oświetlona lampionami aleja w ośrodku seminaryjnym zaprowadziła nas wszystkie do sali kominkowej, gdzie po krótkim zapoznaniu się miałyśmy wieczór poetycko- muzyczny przygotowany przez autorkę Beatę Jaskułę - Tuchanowską oraz Elżbietę Sierlę. Sobotni poranek rozpoczęłyśmy rozważaniem Słowa Bożego, które poprowadziły w grupach Aleksandra Kurowska i Edyta Hajszprych. Po śniadaniu wysłuchałyśmy wykładu gościa Aniko Ujvari- Prezydentki Europejskiej Baptystycznej Unii Kobiet. Przeniosła nas w swoim wykładzie do przeszłości, by przyjrzeć się losom wierzących kobiet, tak odmiennym od naszego. Jednak ostatecznie, jak powiedziała Aniko, gdybyśmy się spotkały łączyłaby nas wiara w Jezusa.

 

 Następnie udałyśmy się w mniejszych grupach na seminaryjne wykłady. W pierwszej sesji mogłyśmy posłuchać Agnieszkę Niemasik, która przybliżyła w praktyczny sposób postawę wdzięczności i zachęcała do trenowania jej na co dzień. Alina Woźniak w swoim wykładzie szukała odpowiedzi na pytania: co składa się na życiową radość i poczucie szczęścia u salomonowej dzielnej kobiety? Jak apostoł Paweł może być dla nas wzorem właściwej postawy w trudnych okolicznościach? Hanna Cieślar zachęcała do wdzięczności za matki i ojców naszej wiary. Wdzięczności wobec tych, dzięki którym uwierzyłyśmy, ale i tych, którzy byli przed nimi, dochodząc ostatecznie do żydowskich korzeni naszej wiary.

W drugiej sesji usłyszałyśmy Zofię Głuszek w swoim wykładzie: Siła drzemiąca w rodzinie. Usłyszałyśmy, że żyjąc w płynnej nowoczesności, dobrze być w sieci silnych relacji rodzinnych. Jej wykład, będący zarazem świadectwem, uświadomił nam, że dobrze jest budować silne rodziny: ścisłe i elastyczne, które są odpowiedzią na kulturę, w jakiej żyjemy. Równolegle Krystyna Zaremba mówiła na temat wdzięczności za każdą porę roku w życiu kobiety. Mogłyśmy rozpoznać, na co jest aktualnie pora, bo jak mówi Pismo: wszystko ma swój czas. Dzięki Aniko Ujvari i jej seminarium na temat sezonowości w służbie, mogłyśmy odpowiedzieć na pytanie: jaki rodzaj służby mogę wykonywać? Jak wykorzystywać swoje dary i jak zarządzać swoim czasem, by znalazło się w nim miejsce na służbę?

 

Po obiedzie Karolina Trusiewicz spośród części uczestniczek Konferencji utworzyła chór. Ale zanim zaczęłyśmy śpiewać, Karolina przypomniała nam, czym jest prawdziwe uwielbienie.

Również po południu odbyło się wyjątkowe spotkanie jubileuszowe z kobietami, które przed laty były w Radzie Służby Kobiet.

Wieczorem, wzorem lat ubiegłych, spędziłyśmy kilka godzin wielbiąc Boga świadectwami Jego wierności, Jego Mocy w naszym życiu. Pięknym, poruszającym historiom nie było końca. Nie zabrakło łez i wspólnego śmiechu.

W niedzielny poranek, podczas nabożeństwa usługiwał nam Słowem Przewodniczący Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP – prezbiter Mateusz Wichary.  W oparciu o werset przewodni Konferencji mówił o potrzebach, warunkach rozwoju duchowego. Są nimi: potrzeba wzoru wiary, potrzeba uczenia się i nauczania oraz potrzeba wytrwałości.

Z Radości wyjechałyśmy bardzo ubogacone sobą nawzajem. Anna Wiśniewska przybliżyła nam służbę: Mamy w modlitwie. Zostałyśmy też zachęcone do czynnego włączenia się w Światowy Dzień Modlitwy Kobiet swoich zborach. Podczas konferencji przeprowadzono również Akcję Roku polegającą w tym roku na sprzedaży uszytych przez Annę Derkus z Chojnic, pachnących podkładek. Zebrana kwota w wysokości 1320zł została podzielona na dwa wylosowane zbory: w Gorzowie Wielkopolskim oraz w Gdyni. Środki te mają być zachętą i finansową pomocą do zorganizowania regionalnego spotkania kobiet.

Jedna z kobiet, która była po raz pierwszy uczestniczką takiej Konferencji powiedziała: „czuję się jak Krzysztof Kolumb- jakbym odkryła nowy ląd. Nigdy czegoś podobnego nie widziałam i nie doświadczyłam”

Zachęcam do udziału w takich spotkaniach w przyszłości.

Alina Woźniak

 

Nadrobione zaległości ;-)

Informuję uprzejmie, że:

  1. dodałem zaległe kazania (znaczy się te, które były nagrane),
  2. utworzyłem 4 nowe galerie fotograficzne, a jedną uzupełniłem o nowe zdjęcia
  3. zamieściłem również wykład Janusza Kucharczyka z dnia 2014.09.27.

Punkty 2 i 3 dostępne są tylko i wyłącznie dla osób zalogowanych ;-)


pozdrawiam
W.Z.

Etyka dialogu (2014.09.27)

Kawiarenka "AREOPAG" zaprasza na wykład dr Janusza Kucharczyka pt: "Etyka Dialogu."
 
Termin: 27 września 2014
Godzina: 16:00
Miejsce: Kościół Chrześcijan Baptystów; ul. Gdańska 15 Chojnice. 

Wykład będzie składał się z dwóch części:
  • I część Zarys historii Chrześcijaństwa, źródeł nieporozumień i podziałów.
  • II część Etyka dialogu pomiędzy protestantami i katolikami, którym leży na sercu jedność Bożego Kościoła.

Pozdrawiam
Mariusz Bartkowski

Ogólnopolska Konferencja Kobiet (2014.10.03-05)

Zbliża się coroczna Ogólnopolska Konferencja Kobiet, która w tym roku odbędzie się w dniach 03- 05 października 2014 r. w Radości na terenie Ośrodka Kościoła Chrześcijan Baptystów. Zachęcamy do udziału w tej konferencji. Szczegóły na stronie WWW. Planujemy wyjazd grupowy z Chojnic. Zgłoszenia: Alina Woźniak 509 588 203.

Nabożeństwo (2014.08.10)

Uwaga! W związku z wyjazdem wspólnotowym, niedzielne nabożeństwo (2014.08.10) odbędzie się o godz. 11.00 w Ośrodku ICHTHYS, Pomysk Wielki 61a.

Opis dojazdu:

Czytaj więcej: Nabożeństwo (2014.08.10)

Nabożeństwo (2014.07.27)

Najbliższe niedzielne nabożeństwo (2014.07.27) odbędzie się o godzinie 11:00 w Charzykowach w ośrodku Kaszub. Po nabożeństwie odbędzie się chrzest w jeziorze Charzykowskim.

Mariusz Bartkowski

Spotkanie K2 (2014.07.13)

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na spotkanie K2 (tym razem nie tylko dla mężczyzn). Rozpoczynamy 2014.07.13 o 18.00. W programie:

18.00 - 19.30  Wspólne grillowanie.
19.30 - 20.50  Rozważanie biblijne
20.50 - 23.00  Mistrzowski Finał Niemcy - Argentyna

Do zobaczenia!
Mariusz Bartkowski

„RELACJE NA BUDOWIE”

„I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy” 1 P 2:5

Zapraszamy na weekend zborowy Kościoła Chrześcijan Baptystów w Chojnicach:
Miejsce: Pomysk Wielki 61a
Czas: 8-10 sierpnia 2014 r.
Wyjeżdżamy do Pomyska aby formować nasze relacje „na budowie”. Jako wspólnota Jezusa Chrystusa chcemy się budować trzymając:
Pion: Relacja Kościół – Bóg
Poziom: Relacje między nami Zborownikami.

  1. Wykłady dr Janusza Kucharczyka „16 typów osobowości” – o tym jak nasza osobowość wpływa na naszą relację z Bogiem i z innymi członkami ciała Chrystusa? Wykład będzie połączony z praktycznym warsztatem.
  2. „Marzenia o Kościele – Zrealizujmy je WSPÓLNIE” - Przejdziemy od fazy marzeń do szczegółowego planowania tego, w jaki sposób zrealizujemy wybrane marzenia naszej wspólnoty. Warsztaty poprowadzi Mariusz Bartkowski.

W czasie trwania warsztatów zapewniona zostanie opieka dla dzieci. W programie znajdą się dodatkowe atrakcje, takie jak: Nordic walking, DKF, ognisko, turniej siatkówki, turniej piłki nożnej, dla chętnych przejażdżki konne etc.

Mariusz Bartkowski

Relacja ze spotkania z Dvorą

W dniu 26.06.2014 o godz. 18.30 w Kościele Chrześcijan Baptystów w Chojnicach odbyło się spotkanie pt. Izrael w proroctwach biblijnych. Gościem spotkania była Dvora Ma’or, która w latach 50-tych, jako dziecko, wyjechała z Polski z rodzicami do Izraela. Obecnie Dvora jest przewodnikiem wycieczek turystycznych po Izraelu. Drugim gościem była Anna Cieślar reprezentująca Wspólnotę Drzewo Oliwne, mającą na celu przybliżanie żydowskiego dziedzictwa religijnego i kulturowego. Dvora mówiła  zarówno o historii Izraela jak i o jego współczesnej sytuacji przez pryzmat starotestamentowych proroctw biblijnych. Spotkanie to było również okazją do dyskusji i wymiany poglądów dotyczących aktualnej sytuacji państwa Izrael. Był też czas na poczęstunek i indywidualne rozmowy.

Cytaty

Bądźcie wkorzenieni weń i zbudowani na nim, i utwierdzeni w wierze, jak was nauczono, składając nieustannie dziękczynienie.

(List św. Pawła do Kolosan 2:7)

Dzieci z Afryki

Młodzieżówka

You Tube :-)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
Wczoraj12
Od początku tygodnia20
Od początku miesiąca216
Wszystkie10662